slovakhandball.sk

EP MUŽOV: POVAŽANIA DO ODVETY S PÄŤGÓLOVÝM NÁSKOKOM

Hádzanári MŠK Považská Bystrica úspešne začali svoje účinkovanie v Európskom pohári mužov 2024/2025, keď v sobotňajšom prvom zápase 2. kola zdolali HC Robe Zubří 25:20 (15:11) a do budúcotýždňovej odvety, ktorá sa bude hrať v sobotu 26. 10. od 18.00 h na pôde českého súpera idú s päťgólovým náskokom.

Zaujímavosťou je, že Považania vyhrali nad Zubří týmto rozdielom aj vo februári 2021 v odvete osemfinále EP (28:23), ale keďže vonku prehrali 22:29, tak im to na postup nestačilo.

Výsledok - Európsky pohár mužov 2024/2025 - 2. kolo - prvý zápas (odveta 26. 10. 2024 o 18.00 h) - sobota:
MŠK Považská Bystrica (SR) - HC ROBE Zubří (ČR) 25:20 (15:11)
Zostava a góly MŠK: Žernovič, L. Gálik, Chabada - Živkovič 4/2, Š. Macháč 6, Bystrický, Petrík, Jurák 3, Ľ. Ďuriš 7, Ďurana 1, Urík, M. Briatka 3/2, Podstrásky, Vallo 1, Kvaššay, Mar. Gardian
Pok. hody: 5/4 - 3/3, vylúčení: 5 - 3, rozhodovali: Mads Dahlby Fremstad a Jörgen Jörstad (obaja Nór.), 1190 divákov

Považania okrem 10. min a stavu 3:4 boli v I. polčase stále vo vedení. V jeho závere mali k dobru päťgólový náskok. Hráči Zubří sa po zmene strán dotiahli na dva presné zásahy (15:17 a 16:18), ale domáci pred záverečnou desaťminútovkou odskočili na nádejných 21:16. Potom však v priebehu šiestich minút štyrikrát inkasovali. O víťazstvo však neprišli, keďže im patril záver a štyrmi gólmi si vylepšili východiskovú pozíciu. V útoku potiahli družstvo MŠK Ďuriš (7 gólov) s Macháčom (6), v bránke bol s päťdesiatpercentnou úspešnosťou oporou Žernovič.