slovakhandball.sk

NHE: Bojničania držali krok s majstrom len v úvode

V úvodnom stretnutí 9. kola Niké Handball extraligy mužov 2023/2024 sa presadili hádzanári MŠK Považská Bystrica. Úradujúci slovenský šampión tri dni po vystúpení v Európskej lige v dánskom Skjerne uspel v Prievidzi, keď v rámci 9. kola zdolal HK Kúpele Bojnice jednoznačne 42:29 (22:14).

9. kolo NHE, piatok 27. 10. 2023, 19:00

HK Bojnice

MŠK Považská Bystrica

29:42 (14:22)

Reportáž

Zápis o stretnutí

Najlepší strelec domácich Meľnyk v 8. min vyrovnal na 4:4, ale potom sa už hralo podľa taktovky hostí. Tí rýchlo odskočili na 12:6 a na začiatku druhého dejstva už mali dvojciferný náskok (25:15). Bojničania dokázali skresať manko len symbolicky, štvrťhodinu pred koncom zaostávali 22:30. Následne prišla päťgólová šnúra Považanov, po ktorej bola otázkou už len výška konečného skóre. Považská Bystrica sa vďaka triumfu dostala v neúplnej tabuľke na čelo o dva body pred Tatran Prešov, ktorý má však dva duely k dobru. Bojnice klesli na predposlednú 10. pozíciu.

Zostavy

HK Bojnice

Fabián, Carolan, Szabó - Meľnyk 9/1, Ja. Briatka 1, Michniewicz 1, Bogár 4, Šimko, L. Briatka, A. Smetánka 2, Klementovič, Sobota 5, Páleš 3, Petro 3, Ondrejička 1, tréner: Tomáš Mažár

MŠK Považská Bystrica

Kovačin, Gálik - Macháč 5, Sloboda 2, Bystrický 6, Petrík 3, Jurák 3, Ďuriš 1, Urík 3, Štefina 3, M. Briatka 3, Vallo 7/1, Kvaššay 2, Žilinčík, Valášek 1, Gardian 3, tréner: Václav Straka

Ohlasy

Václav Straka: "Myslím si, že to bol celkom dobrý zápas, aj zo strany domácich. Mal svoje tempo. My sme sa presadzovali v útočnej fáze, celkom sa nám darilo v úspešnosti streľby, takže tam si myslím, že to bolo v poriadku. V obrane sa striedali lepšie momenty s horšími, menej dôraznejšími. Ale aj domáci hrali veľmi dobre a myslím si, že to bol dobrý zápas.

Ľubomír Ďuriš: "Vedeli sme že nás čaká posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou, išli sme si po 2 body a zároveň sme sa chceli po tej veľkej prehre prezentovať dobrým výkonom. Myslím si, že sa nám to podarilo, každý dostal priestor na ihrisku a hlavne, nikto sa nezranil.

Súvisiace správy