trnavskyhlas.sk

Trnavskí hádzanári zdolali béčko Považskej Bystrice, Rakús okorenil debut troma gólmi

HBC Trnava – MŠK Považská Bystrica B 36:28 (20:11) HBC: Augustín, Šatura – Karkuš, Mančuška 6, Rakús 3, Govedarica, Laho 6, Opálek, Benczy, Daniel 1, Mikovic 5, Ruman 2, M. Baran 2, Johanes, Jurkovič 9, Djordjevič 2. Tréner: Matúšek. P. BYSTRICA: Chabada, Buday – Kašuba 1, Plšek 5, Kocifaj 5, Petrík 4, Tichý, Urík 2, Podstrásky 2, Kvaššay 9 Pok. hody: 4/2 – 4/4, tresty: 3 – 4, diváci: 400

Hádzanári HBC Trnava vyhrali v úvodnom kole jarnej časti nad béčkom Považskej Bystrice 36:28. V zápase herne dominovali, čo potvrdzovali aj strelecky. Od úvodu si vypracovali výrazný náskok, v 12. minúte viedli už 9:3 a na polčasovú prestávku odchádzali dokonca za stavu 20:11.

Obraz hry sa výrazne nezmenil ani po obrátke, aj keď hostia sa postupne nadýchli a dokázali znížiť na rozdiel piatich gólov (v 52. minúte bolo 32:27), no záver opäť patril HBC, ktoré napokon zvíťazilo jasne 36:28.