slovakhandball.sk

NHE: BOJNICE S 15-GÓLOVÝM BOGÁROM VÍŤAZNE PROTI KOŠICIAM, MODRA ZASKOČILA ŠKP

MŠK Považská Bystrica - Záhoráci Stupava/Malacky 36:26 (20:11) Najviac gólov: Štefina 10, Živkovič 6/2, Ľ. Ďuriš 5, M. Briatka 5/1 - Ristič 7, Blaškovič 5/3, R. Valachovič a S. Kovács po 3 Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Gabriš a Veselka, 548 divákov

Po sobotňajších zápasoch 18. kola Niké Handball extraligy mužov 2023/2024 to vyzerá, že boj o 4. priečku sa zúžil už len na trojicu tímov. Už len ťažko do neho zasiahnu hráči tímu Záhoráci Stupava/Malacky, ktorí pod vedením Pavla Stachoviča podľahli na palubovke majstra MŠK Považská Bystrica 26:36 a pripísali si na konto piatu ligovú prehru za sebou. Dôležité víťazstvo dosiahli hádzanári HK Kúpele Bojnice, ktoré doma zdolali HK Košice, svojho priameho konkurenta o prvú štvorku, rozdielom štyroch gólov 37:33. Pri streleckej chuti bol opäť Tomáš Bogár, po 17 góloch v minulom kole do siete Záhorákov zaťažil košické konto tentoraz 15 presnými zásahmi. Po troch dueloch bez výhry naplno zabrali hráči HK Agro Topoľčany, keď na pôde posledného MHáK Martin vyhrali jasne 31:23. Teoretickú nádej na postup do play-off oživili hádzanári Slovana Modra, ktorí pokorili ŠKP Bratislava 26:21. Za "policajtmi" i Hlohovčanmi, ktorí odohrali o zápas viac, majú odstup štyri body.

Aktuálne na webe