slovakhandball.sk

NHE: BOGÁR S MEĽNYKOM VYSTRIEĽALI DÔLEŽITÉ BODY PRE BOJNICE

Vedúce duo Niké Handball extraligy mužov 2023/2024 dosiahlo aj v 17. kole pohodlné víťazstvá. Tatran Prešov potvrdil dobrú formu hladkým triumfom na palubovke MHC Štart Nové Zámky 47:25. Majstrovský tím MŠK Považská Bystrica v sobotu tiež uspel u súpera, keď veľa toho nedovolil HK Agro Topoľčany. Považania zvíťazili 28:13, pričom od 26. min (10:6) do 54. min (25:9) inkasovali len trikrát.

Toľko gólov, čo padlo v Topoľčanoch (41), takmer dosiahli Bojničania, ktorí získali veľmi dôležité dva body v súboji tímov zo stredu tabuľky. Na pôde Záhorákov Stupava/Malacky vyhrali 40:36, pričom duel bol streleckým koncertom dua Tomáš Bogár (17/3 gólov) - Mykola Meľnyk (13/1). Zverenci trénera Tomáša Mažára štvrtýkrát za sebou bodovali a poskočili na 5. priečku tabuľky. Naopak, Záhoráci prehrali štvrtý zápas v sérii.

Bratislavský ŠKP zvládol úlohu favorita proti MHáK Martin (28:23) a drží si 8. pozíciu, poslednú postupovú do play-off. Naopak, Martinčania napriek novým akvizíciám v zostave už stratili šancu na postup do vyraďovacej časti.


Aktuálne na webe