EHF

Predstavenie súpera RK Nexe

RK Nexe si v poslednom desaťročí buduje meno v európskej klubovej hádzanej. Domáci vicemajstri z Chorvátska majú silnú stopu v druhej najvyššej európskej súťaži, pretože sa zúčastňujú EHF European League Men každú sezónu od jej inaugurácie v roku 2020/21, a predtým sa tiež niekoľkokrát zúčastnili bývalej súťaže EHF Cup.

• V 15. sezóne Nexe v rade v Európe sú po prvýkrát nasadení do skupinovej fázy.
• Káder podstúpil významné zmeny, keď po sezóne 2022/23 odišlo sedem hráčov, vrátane Mariana Jelinića, Tomislava Severeca, Dorian Markušića a Alena Blaževića.
• Po odchode Janka Kevića prevzal kapitánsku pásku Ivan Sršen.
• Manuel Štrlek, Marko Bezjak, Lovro Jotić a Gal Marguč sú významnými novými prírastkami do klubu.
• Tréner Branko Tamše je vo svojej tretej plnej sezóne s Nexe.

Rok 2023/24 bude pre Nexe špeciálny, pretože privítali dvoch skúsených hráčov: All-star ľavého krídla z roku 2022/23, Manuel Štrlek, z Telekom Vezprém HC, a Marka Bezjaka zo SC Magdeburg Marko Bezjak, víťazov Machineseeker EHF Champions League. Vyvážený tím sa pokúsi opakovať úspech zo sezóny 2021/22, keď sa Nexe dostal až do finále EHF Finals Men v Lisabone. Kapitán tímu Ivan Sršen povedal: "Najväčšou motiváciou pre nás určite bude bojovať o trofeje, pretože úroveň každým rokom stúpa a musíme sa s tým vysporiadať. Všetci vieme, že to bude ťažké, ale musíme sa sústrediť na naše úlohy a potom má tím šancu. Každý zápas je dôležitý svojím spôsobom, dva body sú rovnako cenné proti Skjernu alebo Brage... musíme sa dostať do najlepšieho rytmu."

PREDCHÁDZAJÚCE ÚSPECHY EHF
European League
Účasti (vrátane 2023/24): 4 Semifinále (1): 2021/22 Štvrťfinále (1): 2022/23 Osemfinále (1): 2020/21

Iné
EHF Cup Štvrťfinále (1): 2017/18 Osemfinále (1): 2011/12 Skupinová fáza (2): 2014/15, 2018/19


Aktuálne na webe