MŠK Považská Bystrica

Finálové turnaje staršieho žiactva a boj o Prezidentský pohár

V sobotu 15.6.2024 sa predstavili najlepšie družstvá v kategórii staršieho žiactva na finálových turnajoch. Dievčatá odohrali záverečný turnaj v Bytči a chlapci v Prešove. O Prezidentský pohár zabojovali družstvá dievčat v sobotu v Trenčíne a chlapčenské tímy si zmerali sily v nedeľu v Trebišove.

15.6.2024 sobota FINAL4 MSR starších žiakov 2023/2024 PREŠOV

1. semifinále Tatran Prešov – Strojár Malacky 28:26 (18:15)

2. semifinále Tatran Stupava "A" - MŠK Považská Bystrica "A" 20 : 24 (11:12)
MŠK:
Remiš, Kľúčik – Badač, Križan, D. Lovecký, Dúbavka, Juska, Hollý, Stoklasa, V. Straka, Mahdoň, Hlúšek, Harciník, Skorka, Plačko, T. Jakubec

o 3. miesto:
Strojár Malacky – Tatran Stupava 23:29 (14:16)

FINÁLE
Tatran Prešov "A" - MŠK Považská Bystrica 30 : 27 (12:15)
MŠK:
Remiš, Kľúčik – Badač, Križan, D. Lovecký 6, Dúbavka 3, Juska, Hollý 3, Stoklasa 4, V. Straka 4/2, Mahdoň, Hlúšek, Harciník 7, Skorka, Plačko, T. Jakubec

Konečné poradie majstrovstiev SR starších žiakov 2023/24:
1. Tatran Prešov
2. MŠK Považská Bystrica
3. Tatran Stupava
4. Strojár Malacky

Finálový turnaj štyroch najlepších tímov kategórie starších žiakov privítala hala na Nábrežnej ulici. Na turnaj postúpili po dva najlepšie tímy z dvoch semifinálových turnajov, ktorí sa najprv stretli krížnym systémom. V oboch semifinálových zápasoch sa napokon presadili zástupcovia zo skupiny, ktorú tvorili tímy z Prešovského + Košického a Žilinského + Trenčianskeho kraja. Tatran Prešov ako víťaz skupiny najskôr zdolal Strojár Malacky o dva góly (28:26), keď prakticky po celý zápas zelenobieli viedli, ale o víťazstvo museli bojovať až do samotného konca. V druhom semifinále si potom Považská Bystrica poradila s Tatranom Stupava o štyri góly (24:20).

V boji o tretie miesto následne triumfovali hráči zo Stupavy, ktorí zdolali Malacky šesťgólovým rozdielom (29:23). Turnaj vyvrcholil očakávaným derby medzi Tatranom Prešov a Považskou Bystricou. Oba tímy mali za sebou čerstvú skúsenosť z dvoch vzájomných semifinálových súbojov, v ktorých každý z tímov využil výhodu domáceho prostredia. V Prešove Tatran vyhral 23:17, na Považí síce prehral 19:21, no vďaka gólovému rozdielu postupoval z 1. miesta.

Súboj o zlato sa ale hral kto – z koho. Prvý polčas vyšiel lepšie hosťom z Považskej Bystrice, ktorí si v ňom vypracovali trojgólový náskok. O ten však rýchlo po zmene strán prišli a naopak, do tesného vedenia sa dostali domáci. Tí o svojom celkovom triumfe napokon rozhodli až v samotnom závere zápasu, keď v posledných dvoch minútach ušli troma gólmi z 27:26 na 30:26.

MS v Prešove Hádzaná -starší žiaci MŠK PB, 15.6.2024 – lucinda2307 – album on Rajče (idnes.cz)

Aktuálne na webe