slovakhandball.sk

NHE: DO FINÁLE AJ POVAŽSKOBYSTRICKÝ OBHAJCA

Súperom hádzanárov Tatrana Prešov vo finále bude MŠK Považská Bystrica. Obhajca majstrovského titulu z vlaňajška nenechal vo štvrtom stretnutí semifinále nič na náhodu a ovládol dianie na prievidzskej palubovke, kde v stredu večer pokoril HK Kúpele Bojnice jednoznačne 31:13 (14:8) a sériu vyhral 3:1 na zápasy.

Lepšie začali domáci, v 7. min vyhrávali 3:1. Po štvrťhodine hry už síce prehrávali 4:7, ale vzápätí Meľnyk znížil dvoma gólmi na 6:7. Potom však už ovládli dianie na ihrisku Považania. Do prestávky získali šesťgólový náskok 14:8 a v prvej pätnásťminútovke po zmene strán ani raz neikasovali, pričom si vypracovali už priepastné vedenie 22:8. Zverenci trénera Václava Straku ani v ďalšom priebehu toho domácim veľa nedovolili a napokon dosiahli najvyššiu výhru v sérii.

Finále dvoch rivalov sa začne počas víkendu 18. - 19. mája v Prešove, rovnako sa začne aj boj o bronz medzi Bojničanmi a Košičanmi.

Výsledok stredajšieho zápasu Niké Handball extraligy mužov 2023/2024:

semifinále play-off - štvrtý zápas (hralo sa na 3 víťazstvá):
HK Kúpele Bojnice - MŠK Považská Bystrica 13:31 (8:14) - konečný výsledok série 1:3, P. Bystrica postúpila do finále
Najviac gólov: Meľnyk 7/3, Blaho 3, Ďurajka 2 - Vallo 6, Š. Macháč 4, M. Briatka 4/2
Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčení: 4 - 2, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 1250 divákov

Aktuálne na webe