slovakhandball.sk

NHE: KOŠICE PREDĹŽILI SÉRIU, PREŠOV, POVAŽSKÁ BYSTRICA A BOJNICE DO SEMIFINÁLE

Tatran Prešov, MŠK Považská Bystrica a HK Kúpele Bojnice si zahrajú v semifinále Niké Handball extraligy mužov 2023/2024. Tri zo štyroch štvrťfinálových sérií play-off sa skončili už po dvoch zápasoch. O štvrtom semifinalistovi sa medzi MHC Štart Nové Zámky a HK Košice rozhodne počas najbližšieho víkendu v treťom stretnutí.

Tatran Prešov sa po vyrovnanom polčase presadil na palubovke bratislavského ŠKP, kde zvíťazil 35:22. V 43. min zaostávali domáci so strelecky disponovaným Hallom (10 gólov) len o štyri góly (17:21), ale o necelých desať minút bol už dvojciferný rozdiel pre suveréna doterajšieho priebehu sezóny (30:19).

Podobný priebeh mal aj duel Záhoráci Stupava/Malacky - MŠK Považská Bystrica. Hostia mali po polčase len dvojgólový náskok. Považania hneď po zmene strán odskočili na 22:16, ale domáci potom skorigovali na 22:24. Úradujúci šampión si víťazstvo (32:24) a postup už nenechal vziať.

Postupový mečbal z palubovky súpera za výhru 30:28 zužitkovali hráči HK Kúpele Bojnice, ktorí v domácom prostredí pokorili HK Agro Topoľčany takmer rovnakým výsledkom 31:28. Bojničania naklonili skóre na svoju stranu v závere prvého polčasu. Topoľčanci ešte osem minút pre koncom zaostávali len 24:26, ale otočiť vývoj už nedokázali. Domáci odskočili na 30:25 a súperovi v závere dovolili už len skorigovať rozdiel.

Iba v Košiciach sa nerozhodlo v sérii, keďže domáci HK zdolali MHC Štart Nové Zámky 36:30 a vyrovnali na 1:1. Dôležitá pre vývoj bola desaťminútovka v I. polčase, keď Košičania od stavu 8:8 ušli na 18:11. Novozámčania sa snažili v druhom dejstve ešte urobiť niečo s výsledkom, pred poslednou desaťminútovkou znížili na 26:30, ale viac sa priblížiť už nedokázali napriek 12-gólovej porcii v podaní Dévaia.

Výsledky stredajších zápasov Niké Handball extraligy mužov 2023/2024:

štvrťfinále play-off - druhé zápasy (hrá sa na 2 víťazstvá):

ŠKP Bratislava - Tatran Prešov 22:35 (14:16) - konečný výsledok série 0:2, Prešov postúpil do semifinále
Najviac gólov: Halla 10, O. Orosz 3, Kysel, J. Feder a Beltrami po 2 - Hozman 6, Caballero Hernández 5/1, M. Antl 5/3
Pok. hody: 1/0 - 8/5, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: R. Sivák a Klimko, 200 divákov

Záhoráci Stupava/Malacky - MŠK Považská Bystrica 24:32 (15:17) - konečný výsledok série 0:2, P. Bystrica
Najviac gólov: Vasovič 6/4, Ristič, Žunič a D. Grich po 3 - Štefina 7, M. Briatka 7/4, Živkovič 5/1
Pok. hody: 4/4 - 10/6, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Michal Nagy a Zubo, 450 divákov

HK Košice - MHC Štart Nové Zámky 36:30 (22:17) - stav série 1:1
Najviac gólov: P. Hruščák 9/2, O. Melich ml. 8/1, Hriňák 6 - Dévai 12/7, G. Vadkerti 7, Matúš Kocák 4
Pok. hody: 6/4 - 7/7, vylúčení: 4 - 6, ČK: 58. Salgó (N. Zámky), rozhodovali: Mar. Nagy a Papaj, 203 divákov

HK Kúpele Bojnice - HK Agro Topoľčany 31:28 (18:15) - konečný výsledok série 2:0, Bojnice postúpili do semifinále
Najviac gólov: Bogár 9, Meľnyk 6/2, Michniewicz, Ďurajka a L. Sobota po 4 - D. Polák 10/2, T. Krošlák 5, D. Michalka 4/1
Pok. hody: 2/2 - 4/3, vylúčení: 3 - 7, rozhodovali: Majstrík a Manek, 650 divákov