ZDENO SIMONIDES (foto BARBORA TALAČOVÁ)

PÄTNÁSTA MEDAILA, ŠTVRTÁ BRONZOVÁ!

3. zápas o 3. miesto NHE 2025/26: MŠK P. BYSTRICA – MHC ŠTART N. ZÁMKY 41:24 (17:9)

Naši chlapci ukončili deväť mesiacov trvajúcu sezónu tak, ako sa patrí – víťazstvom. V treťom zápase série o konečné 3. miesto v Niké handball extralige 2025/26 vysoko zdolali na domácej pôde novozámocký MHC Štart 41:24 a získali tak už pätnástu ligovú medailu v histórii nášho klubu, k štyrom zlatým a siedmim strieborným pridali – po rokoch 2009, 2018 a 2022 - štvrtú bronzovú.

Spočiatku opäť veľmi dobre chytajúci Pavlovič udržal hostí v zápase sotva šesť minút do stavu 3:3. Novozámčania totiž zákroky svojho brankára anulovali technickými chybami, za ktoré ich naši chlapci trestali buď gólmi z protiútokov, alebo po rýchlych kombinačných akciách na postavenú obranu. Tie v sobotu zakončoval najmä Samuel Kovács, ktorý si 13 (!) strelenými gólmi utvoril svoj extraligový rekord.

Po tom, čo pivot Šimon Macháč tesne po prestávke zvýšil vedenie našich chlapcov prvý raz na 10 gólov (19:9 v 32. minúte), sa duel v uvoľnenej nálade vládnucej v hale z oboch strán už len dohrával. S výnimkou ľahšie zraneného Jána Kroka sa na ihrisko dostali postupne všetci naši hráči a takmer každý z nich prispel k zaslúženému víťazstvu aspoň jedným gólom.

Po záverečnom hvizde si naši hráči prevzali bronzové medaily z rúk člena výkonného výboru Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Ivana Sveráka a primátora Považskej Bystrice Karola Janasa, ktorí vzápätí kapitánovi nášho mužstva Ladislavovi Kovačinovi odovzdali aj pohár pre 3. najlepšie mužstvo Niké handball extraligy 2025/26.

FAKTY ZO ZÁPASU

MŠK P. BYSTRICA – MHC ŠTART N. ZÁMKY 41:24 (17:8)

650 divákov, rozhodovali B. Sivák a R. Sivák.

MŠK: Kovačin, Ochaba, Gálik – Péchy 4, Macháč 5, Sloboda, J. Krok, Tichý 2, Jurák 1, Kovács 13/3, Ďuriš 2, Ďurana 4, Urík 4, Štefina 3, Riljak 2, Hlinka 1. Tréner: V. Straka.

POK. HODY: 5/3 - 4/2. VYLÚČENÍ: 7 – 1. PRIEBEH: 0:1, 2:3, 5:3, 8:6, 12:6, 17:8 – 19:9, 26:13, 32:17, 36:20, 41:23.

POVEDAL O ZÁPASE

VÁCLAV STRAKA (tréner MŠK): „Tešíme sa, že posledný zápas sezóny sme odohrali tak, ako sme si predstavovali a ako sa patrí. Po nezvyčajných úvodných dvoch minútach, ktoré poznamenali nepremenené sedmičky na oboch stranách a vylúčenia dvoch našich hráčov, sme sa postupne dokázali dostať do potrebného tempa, pričom základom presvedčivého víťazstva bola koncentrovaná a dôsledná obrana. Každý úspech poteší, aj z tejto medaily máme pochopiteľne všetci veľkú radosť.“

Samuelovi Kovácsovi posledný zápas sezóny náramne chutil

Fotogaléria

Aktuálne na webe